Turundusstrateegid: reklaamivaba Facebook võib drastiliselt kukutada ettevõtete müüginumbreid 

Turundusstrateegid: reklaamivaba Facebook võib drastiliselt kukutada ettevõtete müüginumbreid 

Facebooki ja Instagrami emaorganisatsioon META andis värskelt teada, et kaalub Euroopa Liidu andmekaitse nõuetest (GDPR) lähtuvalt oma platvormidel reklaamivaba tasulise versiooni lansseerimist. Turundajate hinnangul võib sellel olla Euroopas tegutsevate ettevõtete müügile märkimisväärne mõju.

NOH Production agentuuri strateegide Mervi Pirhoneni ja Birgit Karuse sõnul omab seesugune otsus mõju nende klientidele nii Eestis kui ka mujal. “METAs turundamine on täna iga eduka müügiorganisatsiooni alustala – ka kõige konservatiivsematele ärivaldkondadele on selge, et tarbija elab digikanalites, eeskätt sotsiaalmeediavõrgustikes,” ütleb Pirhonen. 

Pirhonen nendib, et sotsiaalmeedias reklaamimine võimaldab täpset huvidepõhist sihtimist, ning seetõttu on ka tulemused paremad. “Võrgustikud teavad oma tarbija kohta kõike ning söödavad ette reklaame, mis inimesi huvitavad. Sellist võimekust muudel kanalitel ei ole. Selleks aga puudub juriidiline alus ja eks seda nüüd piirama hakataksegi,” lisab ta.

Birgit Karuse sõnul võib META tasuline versioon vähendada oluliselt täna sotsiaalmeedias müüke tegevate ettevõtete tulu. “Kui osad tarbijad valivad tasulise reklaamivaba paketi, tõmbuvad ka reklaamimahud kokku,” ennustab Karus.

Ta möönab samas, et suurt usku tal META kui reklaamikanali kadumisse ei ole. “Spekulatsioonid 14-dollarilisest kuutasust on jahmatavad. Ma ei näe, et keskmine Euroopa tarbija käiks reklaamivaba Facebooki eest rohkem välja Netflixi vaatamisest,” hindab ta.

Pirhonen märgib, et tasuta Facebook on tarbijale harjumuspärane ja trendi seega raske muuta. “Vaadates META  suunda liikuda Metaversiga võimalikult laiade massideni, ei toeta tasuline pakett kuidagi sotsiaalmeediahiiu plaane,” viitab Pirhonen ettevõtte plaanide kitsaskohale.  “Minu arvates on tegemist kunstliku ja kalli lahendusega, mida nõuavad Euroopa seadused. Ilmselt kestab “pay or okay” vaidlus veel aastaid ning ebamäärasusest  võidavad teised kanalid,” lisab ta.

NOH Production on digiturunduse agentuur, mille keskmes on sotsiaalmeedia reklaamid. Ettevõte on META 2 taseme partner ning teenindab sotsiaalmeedia reklaamide vallas ettevõtteid erinevates Euroopa riikides ja USAs.

Birgit Karus ja Mervi Pirhonen digiturundusagentuurist NOH Production

Foto: Eneli Riim


See our latest works:

Leave a Reply

Your email address will not be published.