Digitarkust tervisevaldkonda!

Digitarkust tervisevaldkonda!

Piirangud, hoiatustekstid, regulatory ja rahvusvahelised kinnitusringid on tervishoiuteenuse pakkujate ning ravimifirmade igapäevane hassle. Muudatused suhtluses arstide ja apteekritega on tekitanud olukorra, kus medical marketing selle kunagises tähenduses on… surnud.

Ravimifirmade peakontorid nõuavad tulemusi, mis on pannud siinsed otsustajad lugema tibusid, ja seda iga kuu (mitte ainult sügisel). Üha rohkem huvitab ettevõtjaid mitte valguskastis säravast reklaamist möödujate arv, vaid uued kontakid, uudiskirja open rate, maandumised kodulehel, loetud artiklid, broneeringud ja müük.

Huvitaval kombel ei ole sellele järgi tulnud meediumite pakkujad – kahe likega maktsud postitus apteegiketi sotsiaalmeedias ei ole kindlasti see, mida peakontorile ette kanda. Viimati jäi silma mitut turuosalist ühendav sisutusrundusartikkel, kus iga asjaosaline sai oma lõigus (kalli raha eest) ennast ülistada. 

Tekkinud on huvitav olukord,  kus klient on targem ja nõudlikum kui pakutavad lahendused. Oleme aru saanud, et üht mustrit, kuidas meditsiinivaldkonda turundada, ei olegi. Ühekordsete sutsakate (reklaam siin, artikkel seal) asemel toovad tulemusi tailor-made digilahendused, mis purevad läbi piirangutest ja aitavad samm-sammu haaval tulemusi saavutada.

Vaata järgnevat näidet meie korraldatud veebinarist:

Mõned häid tulemusi toonud näited:

  • lead-generation ehk kogume kokku nende inimeste kontaktid, kellel huvi teatud terviseteemade vastu;
  • Automatiseeritud uudiskirjade ja newsletterite süsteemi loomine võimaldab tasuta e-kirjade flowd ning sinu bränd ei sõltu Meta (Facebook, Instagram) policy-muudatustest;
  • Kogemuslugudel põhinev turundus, mis paneb esikohale kliendi, mitte toote;
  • Veebilehed ja digisisu, mis keskenduvad probleemile, mitte brändile (loe näiteks seda);
  • Usaldusväärsete ja sisukate kõneisikute kaasamine. Influencer-maania valguses on kompetentsed kõneisikud jäänud tahaplaanile. Kui aga asi puudutab meie tervist, on arvajatest olulisemad eksperdid. Arstide ja apteekrite kõrval ei tasuks unustada ka erialaorganisatsioone – nt Peaasi.ee.
  • Sisuturundus, mis täidab tühja koha ajakirjanduslikus sisus, on relevantne ning probleemipõhine. 
  • Veebinarid, kus kuulaja saab ühendust ekspertide ja arstidega, kelle juurde puudub füüsiline ligipääs kas rahalistel või ajalistel põhjustel.

Miks digi on täna tervisevaldkonnas nii oluline?

Koroonapandeemia tulemusena ostetakse täna e-poodidest enam raamatuid, muusikat ja koduelektroonikat, kui füüsilisest poest. Statistika* näitab, et tervisetooted ja -teenused on teine kiire kasvuga grupp, kus digimüük ja broneerimised moodustavad 16,5% kõikidest ostudest, rebides sellega ette näiteks toidukaupadest (digi moodustab vaid kesised 5,5%). Veelgi enam – kui paljudes kategooriates ennustatakse lähiaastatel e-müügi pidurdumist, on tervis üks nendest, kus analüütikud näevad pigem e-kasvu.

*USA e-kaubanduse prognoos, eMarketer, juuni 2022


Mervi Pirhonen juhib NOHis farmaatsia ja terviseturunduse projekte. Tal on enam kui 10 aasta pikkune töökogemus turundusjuhina Baltikumi juhtivas ravimite hulgi- ja jaemüügi kontsernis Magnum.

Kui ka Sind kõnetab tulemustele orienteeritud terviseturundus, võta ühendust!

Leave a Reply

Your email address will not be published.